Konserler

 Giriş yapılıyor, lütfen bekleyin...
G-Rock: Objektif, Devil, Whisky, Heavy Sky ve Büyük Birader
Garaj - İstanbul
19 Mayıs 2017
14:00
Paylaş
G-ROCK /GENERATIONS OF ROCK
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı garajistanbul’da rock dinleyerek kutlamaya hazır mısınız?
Kapı Açılış: 14:00

G-Rock; Türkiye rock tarihinin farklı jenerasyonlarını aynı sahnede buluşturuyor; rock’ın veteranlarını genç gruplarla bir araya getirerek bu anlamlı bayrama farklı anılar katmaya hazırlanıyor.
Objektif, Devil ve Whisky gibi Türk rock’ının 30 yılı aşkın süredir emekçiliğini üstlenen öncü ve duayen isimlerinin yanı sıra, yeni kuşağın başarılı temsilcileri Heavy Sky ve Büyük Birader de G-Rock sahnesinde! Ayrıca, ülkemizin güzide ve köklü müzik dükkanı ve yapımcılarından Hammer Müzik; garajistanbul işbirliğiyle G-Rock Pazarı’nı kuruyor, ve plak fuarı konseptini bir kez daha Türkiye’ye getiriyor. Bu defa plaklar, CD’ler, kasetler, tişörtler rock ve metal ağırlıklı.
Türkiye’nin ilk fanzini Laneth’in yaratıcısı; gazeteci ve radyocu Çağlan Tekil’se o gün rock klasiklerinden hard rock efsanelerine bir set list’le kabinin başında olacak.

OBJEKTİF
30 yıldır Türkçe sözlü rock’ın amiral gemilerinden olan Objektif şarkı sözleriyle Türkiye’nin gerçek anlamda tek çevreci ve protest rock grubu.
Grubun söz yazarı, bestecisi, vokalisti ve gitaristi olan Vecdi Yücalan’ın önderliğinde bugüne kadar 5 albüm yapan Objektif, 6’ncı albümleri "HALKIN SESİ" ile genç kuşağı, ağabeylerini ve hatta babalarını bir kez daha rock’a doyurmaya hazırlanıyor.

DEVIL
1979 yılında bir araya gelen 6 müzisyen; çok tepki almasına rağmen, dünya üzerindeki kötülüklerin tek sahibi ‘Devil’ ismini tercih etti grupları için.
Her zaman, her yerde ve her platformda “kötü olmayın” mesajını daha iyi verebilmek için bu ismi tercih etmişlerdi. İşte böyle başladı yolculuk Kilyos’taki şeytan kayalıklarında.
Grubun kurucuları Sabahattin Taşdöğen, Nejat Tekdal ve Ercan Birol’a daha sonra bateride Gazanfer Vatansever (Gasko), bas gitarda Nizam Taşdöğen, geri vokaller ve perküsyonda Tuncer Taşdöğen dahil oldu. 1987 yılında Türkiye'de en fazla rock konseri veren grup oldular. O dönemde müzik otoriteleri Türkçe dilinin bu tarz müziklere uygun olup olmadığını tartışıyor, ve mutlaka şarkıların İngilizce söylenmesini tavsiye ediyordu. Ancak Devil, Türkçe olarak rock yapılabileceğini sayısı 100’ü aşkın şarkı ve konseriyle gösterdi.
Devil, 28 Ocak 2003’de Ercan Birol'un aramızdan ayrılması ile müziğe ara vermiş ve 7 Ocak 2015’te tekrar sahneye çıkarak yolculuğa devam kararı almıştır.

WHISKY
Whisky, 1979 yılında Kamil Özaydın tarafından kuruldu. Amacı rock müzik kültürünü geniş kitlelere ulaştırmaktı.1986 yılında Türkiye’nin ilk Türkçe sözlü rock albümü "Babaanne" yayınlandı.
Piccatura Müzik etiketi taşıyan albümde; "Babaanne", "Yolculuk", "Şans Talih", "Kendine Hoşgeldin", "Rock’n Roll’u Bir Dinle", "Bak Biz Genciz", "Arayış", "Rüşvet" ve "Hoşgörü" adlı 9 şarkı yer aldı.
Böylece grup ilk büyük çıkışını gerçekleştirmiş oldu.
1994 yılında Kamil Özaydın anısına "Ateş Suyu" albümünü piyasaya çıkarttı. Albüm genellikle aşk temalarını işliyordu. 1996 yılında ise "Güneşin Tahtı" piyasaya çıktı. Felsefi temaların ağırlıklı olduğu çalışma, rock ‘a gönül vermiş mücadeleci müzisyenlerin sesi oldu. İki yıl sonra Whisky, "Dünyanın Kapısı - Unplugged" adlı akustik albümünü çıkardı. 13 şarkılık albümde eski hitlerin akustik düzenlemeleri yanında dört yeni beste yer aldı.
Kuruluşunun 40’ncı yılını kutlayan WHISKY'nin efsane kadrosu, Serdar Çokuslu, Arif Deniztoker, Çağatay Ateş ve Alpay Şalt 2013 yılında grubun kurucusu KAMiL ÖZAYDIN’ı anmak ve ATEŞSUYU albümünün 20. yıldönümünü kutlamak için tekrar bir araya geldi.

HEAVY SKY
Heavy Sky, 2012 yılının sonunda Batu Akdeniz, Çağlar Töngür ve Hakan Kılıç tarafından kuruldu. 1 yılı aşkın süren çalışmalar sonunda grup BATU, Supermoon gibi isimlerle konserler vermeye başladı.
2013 yılının sonunda basgitara Mehmet Öztürk'ün gelmesiyle son haline kavuşan topluluk "Heavy Sky" ismini aldı. İlk albümleri “Dreamer” Onair Müzik etiketiyle, ve Mirage Records yapımcılığında 2016'da yayınlandı.
Müziklerini ‘Ankara'nın havasını suyunu almış, kaygılı ve gürültülü’ olarak tanım
Mekan Hakkında
Müzik sahnesinde trend belirleyen dünyaca ünlü sanatçılar, süperstar DJ'ler ve "İlk kez Garaj'da dinlemiştim!" diyeceğiniz geleceğin yıldızları... Garaj, 10. yılında İstanbul kültür ve sanat hayatının merkezine yerleşecek, A'dan Z'ye çarpıcı bir programı sizlerle buluşturuyor.
Daha Fazla Bilgi
Bilet Fiyatları
Kategori Fiyat Yerimi Göster İşlem
Tam 33,00 TL
Satın Al
Etkinlik Bilgisi