Konserler

 Giriş yapılıyor, lütfen bekleyin...
Shabazz Palaces
Garaj - İstanbul
20 Ekim 2017
21:00
Paylaş
Hip hop’ın günümüzdeki en elit tanımlarından birini yapan ABD’li vizyoner ikili Shabazz Palaces, 20 Ekim’de Garaj’da sahne alıyor!

- Hip hop’ı bambaşka seviyelere taşımak

Hip hop ve rap’in ana akımdaki abartılı ve seri üretim örneklerini, MTV’de sıklıkla izlediğiniz klişe videoları unutun. Ishmael Butler ve Tendai Maraire ikilisinin hayat verdiği Shabazz Palaces, hip hop’a alternatif bir yol çizerken şu an müzik sahnesinde aktif olan türdaşlarının çok ötesinde bir vizyonla hareket ediyor.

- Radiohead’in turnesinde ön grup olmaya giden yol

Soyut sanat, caz, etnik altyapılar... Bir hip hop projesinde duymaya alışık olmadığınız tüm sesleri Shabazz Palaces’la duyabilir ve ilk bakışta kulağa hayli garip gelen bu birleşimin ne kadar güzel çalıştığına tanıklık edebilirsiniz. Öyle ki Radiohead, Shabazz Palaces’ın yenilikçi yolundan, ikiliyi A Moon Shaped Pool turnesinde ön grup yapacak kadar etkilenmiş vaziyette!

- Her albümde çıtayı daha da yükselten bir müzik algısı

Bir hip hop sanatçısının, ünlü bağımsız plak şirketi Sub Pop etiketi taşıması pek de alışılageldik bir durum değil. 2011’de yayınlanan Black Up ve 2014’te yayınlanan Lese Majesty, hem bağlı bulundukları yılın en iyi kayıtlarından olmayı başardı, hem de ikilinin Sub Pop’ın baş döndürücü sanatçı kataloğunun yeni yıldızı olmasını sağladı!

Geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Quazarz: Born on a Gangster Star ve Quazarz vs. The Jealous Machines -evet, iki yeni albüm birden, aynı anda!- , The Guardian’dan Pitchfork’a, Rolling Stone’dan NPR’a, daha şimdiden müzik basını tarafından üstün yaratıcılığı ve zekice fikirler eşliğinde hip hop’ın geleceğini yansıtması dolayısıyla kutsanmış durumda!

- Thundercat ve Flying Lotus’la süper grup: WOKE

Süper grup tanımının son yıllardaki en heyecan verici karşılıklarından biri için bkz. WOKE

Shabazz Palaces, Thundercat ve Flying Lotus gibi vizyoner dehalarla birlikte bir sonraki adımı merakla beklenen WOKE’un parçalarından biri!

2017’nin en iyi albümleri listesine aynı anda yayınladığı iki albümle şimdiden katkıda bulunan Shabazz Palaces, Radiohead’in alt grubu olduktan sadece aylar sonra hip hop’ın geleceğini çizdiği portreyi Garaj’da sergileyecek!
Mekan Hakkında
Müzik sahnesinde trend belirleyen dünyaca ünlü sanatçılar, süperstar DJ'ler ve "İlk kez Garaj'da dinlemiştim!" diyeceğiniz geleceğin yıldızları... Garaj, 10. yılında İstanbul kültür ve sanat hayatının merkezine yerleşecek, A'dan Z'ye çarpıcı bir programı sizlerle buluşturuyor.
Daha Fazla Bilgi
Bilet Fiyatları
Kategori Fiyat Yerimi Göster İşlem
Normal 59,00 TL
Satın Al
Etkinlik Bilgisi