Konserler

 Giriş yapılıyor, lütfen bekleyin...
Lapalux (Live) + DJ Lefto
Garaj - İstanbul
11 Kasım 2017
22:00
Paylaş
İngiliz prodüktör Lapalux, Avrupa turnesinin son ayağı kapsamında 11 Kasım’da canlı performasıyla Garaj’da!

"Şu sıralar yeni albümü Ruinism’le övgü yağmuruna tutulan, şimdiden yılın en iyi elektronik müzik albümlerinden birine imza attığı konusunda hemfikir olunan İngiliz prodüktör Lapalux, Avrupa turnesinin son ayağı kapsamında 11 Kasım’da canlı performasıyla Garaj’da!

Yerçekimini etkisiz hale getirecek yüksek baslara, derinlikli ve fazlasıyla erotik bir sound’a sahip Lapalux’ın performansı sonrası ise Belçikalı parti canavarı DJ/prodüktör Lefto’yla gece tam anlamıyla turbo gücüne evrilecek.

Lapalux
Pek önemli ve vizyoner prodüktör Flying Lotus’un sahibi olduğu plak şirketi Brainfeeder’ın kabına sığmayan, zamanının ötesinde müzik üreten ismi Stuart Howard, yani Lapalux...

- Gece yarısı ekspresi: Without You

2013 yılında yayınladığı ilk albümü Nostalchic’te başrolde melankoli, R&B, bol miktarda seksi bir elektronik sound vardı. Bu sound’un tam anlamıyla özet karşılığı ise; Game of Thrones, Harry Potter ve Black Mirror’da oynayan Natalia Tena’nın yer aldığı en az kendisi kadar vurucu videosuyla Without You’ydu. 2015’te yayımlanan Lustmore’la formül daha da olgunlaştı.

- Lapalux tarifi

Bir tutam Mount Kimbie, üstüne Bonobo koy, Nosaj Thing’ini kat, Shlohmo’dan bir çay kaşığı at, Four Tet sosu ekle. Bu isimlere karşı boş değilsen, Lapalux’ta gözlerinden kalpler fışkıracak.

Gündemde Ruinism var! Baştan sona hipnotize edici, zamanının ötesindeki bu elektronik müzik şaheseri adayıyla bilinçli müzik dinleyicilerinin radarının merkezine yerleşen Lapalux, Avrupa turnesini 11 Kasım’da Garaj’da noktalıyor. İşte öyle de bir fırsat!

Lefto
- Selda Bağcan aromalı Boiler Room klasikleri

Youtube’u açın “Lefto Boiler Room” diye aratın. Karşınıza çıkacak Selda Bağcan - Yaz Gazeteci Yaz’ın da yer aldığı ateşli setlerle dolu parti canavarları, Lapalux sonrası Garaj’da yaşanacaklar hakkında esaslı bir spoiler veriyor.

- Müzik gurusundan %100 onaylı!

Belçikalı DJ ve prodüktör Lefto’nun CV’sindeki detaylar bile “beklentinizi yükseltin!” diye bağırıyor. Belçika ulusal radyosu Studio Brussel’de dinlenme rekorları kıran, Rough Trade’in dükkanlarında son ses açtığı, Gilles Peterson gibi bir müzik gurusunun iltifatlarını alan, müzik sahnesinde yetenek avcısı diye anılmasını sağlayan programlara imza atan Lefto’nun ünü de festivalden festivale, ülkeden ülkeye yayılmaya başladı.

- Eklektik ve enerjik, klasiğe dönüşmüş partiler

Elektronik müzik, caz, etnik, funk ve hip hop’ı aynı derecede seven ve bu sevgisiyle eşsiz setlere imza atan Lefto, aynı zamanda ünlü Dour Festivali’nin sanatçı programını yapıyor. 2008’den bu yana Gilles Peterson’ın kürate ettiği Worldwide Festivals’ın ev sahibi DJ’liğini üstleniyor. Belçika’nın en ünlü kulüp gecelerinden Wonderful’a hayat veriyor.

ABD’li prodüktör Free The Robots’la ortak projesi Karavan’la geçtiğimiz Mayıs ayında yayımladığı albüm ise kesinlikle sektirmemeniz gereken bir kayıt!

İyi müziğin büyük bir partiye dönüşeceği, Lapalux’ın fenomen canlı performansı ve Lefto’nun zemin titreten setine ev sahipliği yapacak bir gece... 11 Kasım’da Garaj’da!"

Mekan Hakkında
Müzik sahnesinde trend belirleyen dünyaca ünlü sanatçılar, süperstar DJ'ler ve "İlk kez Garaj'da dinlemiştim!" diyeceğiniz geleceğin yıldızları... Garaj, 10. yılında İstanbul kültür ve sanat hayatının merkezine yerleşecek, A'dan Z'ye çarpıcı bir programı sizlerle buluşturuyor.
Daha Fazla Bilgi
Bilet Fiyatları
Kategori Fiyat Yerimi Göster İşlem
Normal 49,00 TL
Satın Al
Etkinlik Bilgisi