Konserler

 Giriş yapılıyor, lütfen bekleyin...
Jessy Lanza
Garaj - İstanbul
01 Aralık 2017
22:00
Paylaş
R&B vokaller ve synth pop’un birbirleri için yaratıldığını düşündüren; modern klasik kıvamında iki albüme hayat veren Kanadalı prodüktör, şarkı yazarı ve şarkıcı Jessy Lanza, ilk Türkiye performansı için 1 Aralık’ta Garaj’da!

"- Sansasyonel çıkış albümü: Pull My Hair Back

Ünlü plak şirketi Hyperdub’ın vitrininin en güzel yerinde Jessy Lanza var. 2013’te yayınladığı ilk albümü Pull My Hair Back, bünyesinde barındırdığı Kathy Lee, Fuck Diamond ve Pull My Hair Back gibi şarkılarla müzik dünyasının son yıllarda tanıklık ettiği en iyi çıkış albümlerinden biri. Kathy Lee’nin videosu ise ilk günkü etkisini koruyor; hala çok ama çok iyi!

- Yetenek + birikim = Jessy Lanza

Soul ilhamı, caz eğitimi, synthesizer’daki yetkinliği, Elizabeth Frasier ve Aaliyah’nın kesişimindeki soprano vokalleri... Jessy Lanza, tüm bunları birleştirerek yılın albümleri listelerine abone oldu, en iyi çıkış yapan sanatçı listelerinde zirveye kondu.

Bu başarının devamı? 3 yıl aradan sonra 2016’da yayımlanan Oh No’yla geldi. Modern bir pop müzik manifestosu!

It Means I Love You, Never Enough ve VV Violence gibi hit şarkılarla gölgede bırakılması zor ilk albümünü bile gölgede bıraktı.

- Sónar’dan Primavera’ya; itinayla damga vurulur.

Post-modern bir elektronik müzik ozanı, çok yetenekli bir multi-enstrümantalist, ses rengi çok ama çok kuvvetli bir şarkıcı... Sonucunda da Sónar’dan Primavera’ya, Boiler Room’dan BBC Maida Vale Sessions’a dinleyicisine ayrıcalık yaşatan muhteşem bir sahne performansı!

- Caribou da Lanza’ya hayran

Son Caribou harikası Our Love’da yer alan Second Chance’i Second Chance yapan şey, Lanza’nın vokalleriydi. DJ Spinn ve Morgan Geist gibi isimlerle iş birlikleri ise müzik takipçilerini baştan çıkaran işlerdi.

Ünlü festivallerde headliner’ları gölgede bırakmasının, modern klasik olarak tanımlanan iki albüm yayınlamasının, her adımında çıtayı yükseltmesinin ardından Jessy Lanza ilk kez Türkiye’de! Yılın en sansasyonel konserlerinden biri için: 1 Aralık, Garaj!"
Mekan Hakkında
Müzik sahnesinde trend belirleyen dünyaca ünlü sanatçılar, süperstar DJ'ler ve "İlk kez Garaj'da dinlemiştim!" diyeceğiniz geleceğin yıldızları... Garaj, 10. yılında İstanbul kültür ve sanat hayatının merkezine yerleşecek, A'dan Z'ye çarpıcı bir programı sizlerle buluşturuyor.
Daha Fazla Bilgi
Bilet Fiyatları
Kategori Fiyat Yerimi Göster İşlem
Normal 59,00 TL
Satın Al
Etkinlik Bilgisi