Konserler

 Giriş yapılıyor, lütfen bekleyin...
The Horrors
Garaj - İstanbul
16 Aralık 2017
22:00
Paylaş
İngiliz rockstar ekolünün son 10 yılında ismi en tepeye yazılacak gruplarından The Horrors, yeni albümü V’ın turnesinin kapanışını 16 Aralık’ta, Türkiye’deki ilk iç mekan konseriyle Garaj’da yapıyor.

"- %100 rock yıldızı içerir

Faris Badwan önderliğinde jenerasyonunun en sansasyonel gruplarından biri olarak Strange House albümüyle oyuna dahil olan The Horrors, sadece müzik sahnesinde değil moda endüstrisinde de büyük yankı uyandırdı. Siyahın başrolde olduğu, The Cure’un reenkarnesi gibi duran imajlarıyla dünyanın en önemli müzik mecraları haricinde trend belirleyen moda dergilerine de kapak yıldızı olan The Horrors, tepeden tırnağa rockstar tanımının karşılığını veriyor.

- Son 10 yılın en iyi albümlerinden biri: Primary Colours

2009 yılındayız. Strange House’la garage punk tanıdığımız The Horrors, Ex Machina ve Black Mirror’ın müziklerine de imza atan Portishead ve Beak üyesi Geoff Barrow’la ilk saniyesinden son saniyesine bir başucu albümüne hayat veriyor. Sea Within a Sea’nin krautrock başyapıtı formuyla öne çıktığı albüm, yakın dönem müziğin modern klasiklerinden biri olarak çoktan kayda geçti bile!

- Büyük geri dönüş: V

Primary Colours sonrasındaki iki albümü Skying ve Luminous’la dünyanın en önemli festivallerinde başrolde olmaya devam ettiler. Chris Cunningham gibi video sanatına damgasını vurmuş bir isimle çalıştılar. 3 yıllık aranın ardından tam anlamıyla büyük geri dönüşe ise hazırlar. Adele’i Adele yapan, FKA twigs’ten Florence + The Machine’e sansasyonel isimlerle çalışan müzik sahnesinin en değerli prodüktörlerinden Paul Epworth’le çalıştıkları V’la 22 Eylül’de dönüyorlar.

- Bağımlılık yaratan single: Machine

V’ın çıkışını yapan ilk single Machine’e, The Horrors hayranlarının büyük bölümü tarafından şimdiden “Grubun gelmiş geçmiş en iyi single’ı” etiketi yapıştırıldı bile. Bir sanat eserinden hallice videosuyla birlikte Machine, V’ın yılın albümlerinden biri olacağına dair büyük bir ipucu!

- Sonuç

Hem albümleri hem sahne performansı hem de imajıyla günümüzde karşılığı pek az bulunan rockstar tanımının hakkını veren İngiliz grup The Horrors, sadece 2017’nin değil, son yılların en önemli konserlerinden birini Avrupa turnesinin finalini de yapacağı Garaj’da verecek.

Konseri kaçırma şanssızlığını yaşayacak arkadaşlarınızın pişmanlığını paylaşmamak için 16 Aralık’ta Garaj’a bekleniyorsunuz."
Mekan Hakkında
Müzik sahnesinde trend belirleyen dünyaca ünlü sanatçılar, süperstar DJ'ler ve "İlk kez Garaj'da dinlemiştim!" diyeceğiniz geleceğin yıldızları... Garaj, 10. yılında İstanbul kültür ve sanat hayatının merkezine yerleşecek, A'dan Z'ye çarpıcı bir programı sizlerle buluşturuyor.
Daha Fazla Bilgi
Bilet Fiyatları
Kategori Fiyat Yerimi Göster İşlem
Normal 69,00 TL
Satın Al
Etkinlik Bilgisi